16 kolejka Klasa Okręgowa gr. Koszalin Płd. 2017/18.

Hubertus Biały Bór   -   Spójnia Świdwin
                                          1 -  2

Środa 16.05. mecz rundy rewanżowej zaległej 16 kolejki w Białym Borze zespołu wicelidera Spójni Świdwin  z zespołem Hubertusa. W rundzie jesiennej w Świdwinie wygrała Spójnia 2:1 po 2 rzutach karnych wykorzystanych przez Kacpra Wędrychowicza. Pierwsza połowa dzisiejszego meczu była raczej wyrównana. Natomiast druga połowa przez 15 minut to przewaga piłkarzy Hubertusa stąd też zdobyta przez nich bramka w 63'. Od tej pory Spójnia grała szybciej i bardziej zdecydowanie, w wyniku czego niezawodny snajer Michał Adamczyk zdobył 2 bramki w 72 i 74'. Pierwszą z podania Sławka Wieczorkiewicza, a drugą z rzutu wolnego. Stąd też końcowy wynik 2:1 dla Spójni. Spójnia zgrała w składzie: bramka - Kołakowski Kamil - Wąsik Patryk, Owedyk Sławomir, Budziński Damian, Bolek Robert - pomoc: Wojszczyk Szymon, Wędrychowicz Kacper, Wieczorkiewicz Sławomir, De Lorm Daniel - atak: Wiak Krzysztof, Adamczyk Michał. Na zmiany wchodzili: 55' Rusek Damian za Wędrychowicz Kacper, 66' Kowalewski Jakub za Wąsik Patryk, 72' Zelent Szymon za Wojszczyk Szymon i w 80' Kurlapski Filip za Wiak Krzysztof. Po tej zaległej kolejce zespół Spójni jest liderem tabeli i przy równej ilości rozegranych meczów wyprzedza dotychczasowego lidera Calisię Kalisz o 1 pkt. W najbliższą sobotę Spójnia rozegra wyjazdowy mecz z Pionierem 95 w Bornym Sulinowie. Mecz pierwszej rundy Spójnia przegrała u siebie 1:2. Zatem rewanż. Pionier 95 jest aktualnie na 12 miejscu w tabeli, zgromadził 20 pkt. przy 6 zw. 2r. i 14 por. W ostatniej kolejce uległ w Redle Redłovi 0:2.