Rozpoczęcie rundy wiosennej.

Od 01.01.2017r. zespół Spójni Świdwin prowadzi nowy trener pan Henryk Żebiałowicz. Zespół oparty jest na swoich wychowankach i zawodnikach występujących w rundzie jesiennej. W ramach przygotowań rozegrano 3 mecze sparingowe i tak: 15.02.17r. mecz w Drawsku z Drawą, wynik 9:2 dla Drawy. skład Spójni: Krynicki Tomasz - Kępka Daniel, Wiak Krzysztof, Budziński Damian, Wędrychowicz Kacper - Kurlapski Dawid, Rusek Damian, Wojszczyk Szymon, Owedyk Sławomir, Kulikowski Bartosz - Winkowski Grzegorz. Bramki dla Spójni zdobyli: Wojszczyk Szymon i Kulikowski Bartosz po jednej. Zespół Drawy to spadkowicz z III ligi, w rundzie jesiennej w IV lidze zajął 18 ostatnie miejsce z 2-ma pkt. bramki 21:70. 04.03.17r. mecz sparingowy w Świdwinie z zespołem Radwi Białogórzyno. Radew gra w lidze okręgowej regionalnej północ, po rundzie jesiennej zajmuje 4 miejsce z 24 pkt.bramki 29:29. Mecz wygarała Spójnia 3:2, do przerwy 3:1. Bramki zdobyli Winkowski Grzegorz 2 w 7' i 23' oraz Kulikowski Bartosz 1 w 18'. Goście natomiast w 15' na 1:1 i w 63' na 3:2 z karnego. Skład Spójni: Wnuk Maksym - Bolek Robert, Budziński Damian, Wiak Krzysztof, Wędrychowicz Kacper - Kulikowski Bartosz, De Lorm Daniel, Winkowski Grzegorz, Rusek Damian, Kurlapski Dawid /Zelent Szymon/ - Wojszczyk Szymon. 12.03.17r. mecz w Świdwinie z zespołem Pomorzanin Sławoborze, wynik 3:2, do przerwy 1:0. Dla Spójni bramki zdobyli: Wędrychowicz Kacper w 8', Owedyk Sławomir w 47' i Rusek Damian w50' dobitka po niestrzelonym karnym przez Kulikowskiego Bartosza. Pomorzanin występuje w lidze okręgowej regionalnej północ, po rundzie jesiennej zajmuje 8 miejsce z 17 pkt. bramki 28:24. Następny mecz  to już mecz ligowy rundy rewanżowej w dniu 18.03.2017r. o godz. 15-tej 16 kolejka w Człopie z Koroną. Korona po rundzie jesiennej zajmuje 3 miejsce z 30 pkt. bramki 54:30. Spójnia po rundzie jesiennej zajmuje 16 miejsce z 4 pkt. bramki 20:78.